Zbiórka na rower elektryczny

Zbiórka na rower elektryczny

Fundacja Marzenia bez ograniczeń  wspiera osoby z niepełnosprawnością w realizacji swoich celów, szczególnie tych sportowych. Propagujemy wszelkie aktywności, które przyczyniają się do zwiększenia sprawności fizycznej. Każdy ruch jest kolejnym krokiem w kierunku poprawy swojego zdrowia fizycznego jak i psychicznego.

Mirek jest naszym podopiecznym i wielkim pasjonatem kolarstwa. Jego przygoda z rowerem zaczęła w 2013 roku po usunięciu płuca, na którym rozwijał się nowotwór. Do roweru zachęciła go żona Agnieszka, początkowo miał być to tylko sposób na utrzymanie odpowiedniego poziomu spirometrii (dotleniania organizmu). Sama jazda tak mu się spodobała, że zaczął organizować wycieczki rowerowe po Małopolsce. A w Krakowie stworzył Stowarzyszenie Klub 80 Rowerów - Kraków. W ten sposób propaguje aktywny tryb życia i zachęca wszystkich do jazdy na rowerze.

 

Wycieczka Inauguracyjna 2023

Wycieczka Inauguracyjna 2023

Wycieczka inauguracyjna to jak zawsze niezapomniane przeżycie dla miłośników 2 kółek. Na starcie okazała się liczna grupa ponad 30 osób lubiących aktywny wypoczynek. W trakcie tej wycieczki można podziwiać piękno krajobrazów, odkrywać ukryte dolinki i zwiedzać ciekawe miejsca.

Trzy Orle Gniazda i Pustynia Błędowska

Trzy Orle Gniazda i Pustynia Błędowska

Dawno nie było wycieczki dlatego też w dniu 17.07. spotkaliśmy się w Olkuszu, aby przejechać część szlaku Orlich Gniazd oraz odwiedzić tą słynną Pustynię Błędowską, o której tyle się teraz mówi.

W Olkuszu spotkaliśmy się o godzinie 9:30. Zaskoczeniem było dla nas to, iż na miejscu spotkania pojawiły się aż 32 osoby co można uznać za niemałą grupę. To miłe, że nasze Stowarzyszenie i nasze wycieczki cieszą się tak dużą popularnością.  Po oczekiwaniu, aż każdy ogarnie rower i przygotuje się do jazdy pozostało przywitać grupę, przekazać najważniejsze kwestie bezpieczeństwa, zasady panujące na wycieczkach oraz mniej więcej plan dnia.

Północ - Południe

Północ - Południe

W niedzielę 10 kwietnia grupa rekreacyjna wybrała się na wycieczkę do Lasu Bronaczowa. Mimo potencjalnie nie sprzyjającej pogody na Placu Wolnica zebrało się aż 11 śmiałków. Dokładnie o 10.30 ruszyliśmy wzdłuż Wisły w kierunku Tyńca. Po małych perturbacjach na trasie czyli przerzuceniu rowerów przez barierkę pod mostem na Wiśle ruszyliśmy dalej.

Wycieczka Inauguracyjna Sezon 2022

Wycieczka Inauguracyjna Sezon 2022

Wycieczka inauguracyjna za nami. To był dobry dzień zarówno z powodu pogody jak również frekwencji. Było aż 53 chętnych, co jest na dzień dzisiejszy naszym rekordem.

W niedzielę 20 marca odbyła się wycieczka inauguracyjna do Lasu w Goszczy. Na pl. Wolnica zebrały się 53 osoby. Na dzień startu sezonu postanowiliśmy połączyć obie nasze grupy (Rekreacyjną i Jurajską) i zjeść razem przy ognisku. Grupa Rekreacyjna miała łatwiejszą i trochę krótszą trasę, a dla Grupy Jurajskiej przygotowana była trasa bardziej wymagająca. Po przywitaniu tak licznej grupy, zostały przekazane najważniejsze zasady oraz cel wycieczki. Podzieleni na 2 grupy ruszyliśmy w trasę. Po drodze dołączyło jeszcze kilka osób do obu grup.