IV Zlot Stowarzyszenia

IV Zlot Stowarzyszenia

W dniach 19.05-24.05.2024r. Stowarzyszenie Klubu 80 Rowerów planuje IV Zlot Stowarzyszenia trasę wzdłuż Bałtyku.
Trasa R10 to jedna z najpopularniejszych tras rowerowych w Polsce. Jak już wspomniano, jest częścią EuroVelo 10, czyli europejskiej trasy rowerowej prowadzącej wokół całego Morza Bałtyckiego i liczącej sobie aż 8539 km! Przy niej polski odcinek o długości 588 km może się wydawać zaledwie krótką przebieżką, ale nie warto podchodzić do tego w ten sposób. Przejazd nią to doskonały plan na nasz IV zlot, podczas którego będzie można połączyć aktywny wypoczynek z plażowaniem i zwiedzaniem urokliwych nadbałtyckich miejscowości i latarni morskich.
Olkusz i szlakiem ruin zamkowych

Olkusz i szlakiem ruin zamkowych

Witajcie Rowerzyści!
 
Następna wycieczka będzie wyjazdowa, czyli na miejsca udajemy się we własnym zakresie, czyli do Olkusza.
 
Trasa będzie prowadzić częściowo szlakiem Orlich Gniazd. Najbliższy postój będziemy mieli przy punkcie postojowym "Smoleń", tam zacznie się kawałek szlakiem orlich gniazd przez lasy, gdzie będzie na nas czekać cisza i spokój. Kolejna atrakcja na trasie to będzie Jaskinia Biśnik. Najstarsze ślady ludzi tam znalezione maja 150 000 lat! Zatrzymamy się na chwilę i jak czas pozwoli pokręcimy się tam.
Dalej jadąc odwiedzimy zamek Pilcza. Zamek Pilcza w Smoleniu, a właściwie ruiny zamku, to kolejne warte odwiedzenia miejsce na Szlaku Orlich Gniazd. Warownia nie jest szczególnie okazała, za to bardzo malownicza. Jej zwiedzenie zajmuje zaledwie kilkadziesiąt minut. Dzięki wdrapaniu się na zamkową wieżę można podziwiać fantastyczną panoramę okolicy. Do warowni jest zaledwie kilka minut spaceru z parkingu.