ŁATWY

Wycieczka dla tych co zaczynają swoje przygody na rowerze w przeważającej mierze po płaskim terenie, z niewielkimi podjazdami na całości trasy, do  200 m przewyższeń. Wycieczka dedykowana dla tych osób które od niedawna zaczęły jeździć na rowerze lub miał dłuższą przerwę. To również odpowiednia propozycja dla rodzin z młodszymi dziećmi, które zaczynają swoje rowerowe wycieczki..

Tempo Rekreacyjne dostosowane do najwolniejszego uczestnika. Tutaj każdy rower będzie ok.

To wycieczki dla tych co dopiero zaczynają przygodę na rowerze i nigdy nie pokonali większego dystansu niż 50 km.

ŚREDNI

Dla rowerzystów rekreacyjnych o dobrym poziomie sprawności fizycznej. Wyjazdy te mogą zawierać strome podjazdy i różną nawierzchnię  (ścieżki leśne, żwirowe itd.)

Wycieczki skierowane do osób, które jeśli nawet nie jeżdżą codziennie to i tak uważają że mają dobrą kondycję fizyczną, a weekendy najczęściej są aktywne rowerowo. Dedykowane dla osób, które mają przyzwoity poziom sprawności fizycznej oraz będą zadowolone z większej liczby godzin spędzonych na siodełku w ciągu dnia.

Tempo Rekreacyjne, gdzie czekamy, aż każdy uczestnik dojedzie do miejsca zatrzymania i złapie oddech, napoi się. Dopiero wtedy ruszamy dalej.  Wskazany rower górski lub trekkingowy.

To wycieczki dla tych rowerzystów którzy nie boją się wyzwań i dystansów od 50- 70 km i/lub do 600m przewyższenia.

 

WYMAGAJĄCY

Wycieczki dla tych rowerzystów, którzy jeżdżą regularnie (np. do pracy i w weekendy). Na trasie można spodziewać się kilku długich i/lub stromych podjazdów, często na różnym podłożu (niektóre odcinki mogą prowadzić bez widocznej ścieżki).

Jeśli lubisz zmęczyć się na rowerze i nie przeszkadza Ci wysiłek. Ten rodzaj wycieczek da Ci możliwość spróbować swoich sił w różnym terenie (asfalt, szutry, leśne ścieżki, nierówny teren etc.), więc wskazanym jest, rower MTB.

Tempo Rekreacyjne, gdzie czekamy, aż każdy uczestnik dojedzie do miejsca zatrzymania i złapie oddech, napoi się. Dopiero wtedy ruszamy dalej.

Podczas tych wycieczek  pokonujemy trasy powyżej 70 km i/lub sporo przewyższeń :)