Wycieczka wzdłuż Jeziora Mucharskiego to niezapomniane przeżycie dla miłośników przyrody. Położone w Beskidzie Wyspowym, jezioro jest otoczone malowniczymi krajobrazami, a trasa wokół niego jest idealna na rowerową przejażdżkę. Można tam zobaczyć piękne panoramy górskie, a także dowiedzieć się o wielu legendach z tych stron.

W dniu 23.04. spotkaliśmy się przy dworcu w Kalwarii Zebrzydowskiej i grupą ochotników rozpoczęliśmy wycieczkę wzdłuż pięknego Jeziora Mucharskiego  w kierunku Suchej Beskidzkiej.

Z Kalwarii Zebrzydowskiej skierowaliśmy się na północ w kierunku wsi Stryszów. Po drodze przejeżdżaliśmy przez malownicze pola i łąki, a w oddali mogliśmy podziwiać pasma Beskidów. W Stryszowie zatrzymaliśmy się na chwilę i zobaczyliśmy piękny dwór, który pochodzi z XIV wieku.

Następnie skierowaliśmy się w stronę Jeziora Mucharskiego. Po drodze mijaliśmy kolejne wioski i zabytkowe kościoły, aż w końcu dotarliśmy do jeziora, które jest pięknie położone wśród wzgórz i lasów, a nad jego brzegami można zrobić piknik lub odpocząć na łonie natury. Dla nas to była to tylko chwila na zdjęcie i ruszyliśmy dalej realizować nasz cel na ten dzień.

Po krótkim odpoczynku, pojechaliśmy dalej. Po drodze były kolejne urokliwe miejscowości, a w oddali mogliśmy podziwiać pasma Beskidu Śląskiego. W Suchej Beskidzkiej odwiedziliśmy piękny rynek, który był siedzibą książąt sułkowskich. 

Na miejscu, mieliśmy czas na obiad, regenerację sił. Można było skorzystać z lokalnej gastronomii i spróbować tradycyjnych potraw beskidzkich, takich jak kwaśnica czy oscypek. Opowiedzieliśmy też legendę o smoku Kicku. Wycieczka wzdłuż Jeziora Mucharskiego do Suchej Beskidzkiej to nie tylko okazja do aktywnego wypoczynku, ale także do poznania piękna Beskidów i odkrycia lokalnej kultury i tradycji.

Dziękujemy za obecność tego dnia. Nie brakowało pchania rowerów, ale humor uczestników rekompensował każdą trudność na trasie.

Wspólnie pokonaliśmy 51.64km i do góry 838 m

Ślad z pokonanej trasy można zobaczyć i pograć na naszym profilu Garmina:

https://connect.garmin.com/modern/activity/11057591569

Link do galerii zdjęć zrobionych przez Jacka na naszej grupie: (Jacku jak zawsze dziękujemy za fotorelację)

https://www.facebook.com/groups/stowarzyszenieklub80rowerowrekreacyjna/permalink/773765137543370

Filmik ku pamięci z tego dnia: https://youtu.be/N5dARG0SAtk

Dziękujemy wszystkim za obecność i do zobaczenia na następnych naszych wycieczkach

Filmik i zdjęcia poniżej: