W dniu 14.06 odbywa się wreszcie oficjalna wycieczka Klubu 80 Rowerów. Pomimo pochmurnej pogody na placu Wolnica pojawiło się 24 śmiałków. Po kilku słowach wstępu, przywitaniu uczestników tego wyjazdu i zrobieniu pamiątkowego zdjęcia ruszyliśmy w trasę.

Ruszyliśmy na północ Krakowa, w kierunku Zielonek. Już na początku musieliśmy wykonać objazd trasy, gdyż okazało się iż zaplanowana trasa prowadzi przez remontowany wiadukt kolejowy.  Przy Łokietka spotkaliśmy się z naszym przewodnikiem Mateuszem, który opowiedział nam kilka słów o 1 forcie na trasie, a także oprowadzał nas po forcie Tonie.

Fort Tonie jest w rękach Muzeum Twierdzy Kraków https://www.facebook.com/muzeumtwierdzy i dzięki temu mieliśmy okazję zwiedzić to historyczne miejsce wraz z przewodnikiem Mateuszem, który opowiedział nam o tym miejscu. Zajęło mu to aż 2 godziny, ale myślę że mógłby opowiedzieć dużo więcej – tak rozległą ma wiedzę.

Kolejne miały być forty Mydlniki oraz Pasternik, ale ze względu na kolejne zamknięte drogi zmuszeni byliśmy do objazdów, a ze względu na opóźnienia postanowiliśmy już nie wracać do nich na szlak twierdzy. Kolejnym fortem był fort Olszanica, przy obecnej stadninie konnej, a do 1984 r. znajdował się tam magazyn rowerów "Romet".

Dalsza trasa prowadziła przez drogi mniej uczęszczane przez rowerzystów, ale to też miało swój urok. Niestety w wielu miejscach, drogi wcześniej przejezdne zostały przejęte przez prywatnych właścicieli i ogrodzone uniemożliwiając przejazd. Jednak tutaj szybki rekonesans i znaleźliśmy za każdym razem jakiś objazd ;)

Przy Fort 38 „Skała” gdzie obecnie znajduje się obserwatorium zrobiliśmy dłuższy postój, aby najmłodsi mogli odpocząć, a nawet w gronie uczestników znalazł się kocyk biwakowy J

Kolejnym fortem miał być fort Bielany, jednak część uczestników zjechała już z dość sporego zjazdu więc o nim przeczytałem już na dole wskazując, w którym miejscu takowy fort się znajduje.

Dalsza trasa to już trasa tyniecka wzdłuż Wisły, chyba każdemu z uczestników dobrze znana. Ze względu na zmęczenie uczestników przy podjeździe pod fort Kościuszki po głosowaniu i pytaniu do uczestników postanowiliśmy nie wjeżdżać już na górę, ze względu na zmęczenie uczestników oraz już późną godzinę popołudniową.

Z częścią uczestników pożegnaliśmy się zatem przy wylocie z trasy tynieckiej, a z resztą grupy zawitaliśmy do naszej zaprzyjaźnionej kawiarni LoveRove na małe co nie co ;)

Razem tego dnia pokonaliśmy 46 km i tyle wpisujemy sobie do tabeli naszej wspólnej jazdy (kogo nie ma na liście może dopisać się na jej dole) http://bit.ly/2UwVIW0

Ślad z naszej trasy na naszym profilu Klub 80 Rowerów https://www.endomondo.com/users/21344361

Dziękujemy Mateuszowi i Muzeum Twierdzy Kraków za możliwość zwiedzenia i oprowadzenia nas po Forcie Tonie, Tomkowi za otwarcie rano Kawiarni dla chętnych porannej kawki i wieczorne ugoszczenie, a wszystkim uczestnikom za pozytywną energię i dobre humory oraz za wasze uczestnictwo w tym że też dniu.

Relacja również na naszej stronie www: https://klub.80rowerow.pl

Poniżej kilka zdjęć z tego wyjazdy

A dla tych co nie mogli być z nami tego dnia zapraszamy na nasz kolejny wyjazd Historyczny Klubowy rajd po gminie Zielonki 2020 https://www.facebook.com/events/3158169037574542