Wycieczka inauguracyjna za nami. To był dobry dzień zarówno z powodu pogody jak również frekwencji. Było aż 53 chętnych, co jest na dzień dzisiejszy naszym rekordem.

W niedzielę 20 marca odbyła się wycieczka inauguracyjna do Lasu w Goszczy. Na pl. Wolnica zebrały się 53 osoby. Na dzień startu sezonu postanowiliśmy połączyć obie nasze grupy (Rekreacyjną i Jurajską) i zjeść razem przy ognisku. Grupa Rekreacyjna miała łatwiejszą i trochę krótszą trasę, a dla Grupy Jurajskiej przygotowana była trasa bardziej wymagająca. Po przywitaniu tak licznej grupy, zostały przekazane najważniejsze zasady oraz cel wycieczki. Podzieleni na 2 grupy ruszyliśmy w trasę. Po drodze dołączyło jeszcze kilka osób do obu grup.

Trasa przebiegała asfaltem jak i terenami leśnymi, tak, aby jak najmniej mieć styczność z samochodami i ruchem ulicznym..

Grupa Rekreacyjna była pierwsza na miejscu ogniska, co zatem idzie przyszło tej grupie zbierać drewno na opał. Grupa super przygotowana miała nawet ze sobą piłę do cięcia drzewa. Okazało się że nikt nie miał zapałek czy zapalniczki, ale turyści, którzy również przyjechali na ognisko poratowali nas i ognisko zostało rozpalone. Po około 30 minutach pojawiała się też druga część. Także w komplecie mogliśmy zasiąść do wspólnego ucztowania. To był czas na kiełbaski i nawodnienie organizmów, a także wspólne zdjęcia.

Kiedy przyszedł czas zbierać się w drogę powrotną, ponownie podzieliliśmy się na grupy i rozjechaliśmy się w kierunku Krakowa.

Po wjeździe do miasta zadowoleni z wyjazdu chociaż nieco zmęczeni rozjeżdżaliśmy się w swoim kierunku.

Dziękujemy wszystkim za obecność i zapraszamy na kolejne wycieczki ze Stowarzyszeniem.

Przypominamy o aplikacji Aktywne Miasta, gdzie można zbierać punkty za nasze wycieczki i na koniec sezonu otrzymać drobne upominki za pierwsze 3 miejsca (dotyczy oficjalnych członków).

Ślad z pokonanej trasy:  https://connect.garmin.com/modern/activity/8512367903

Filmik z wyjazdu, a także kilka zdjęć z tego dnia.