W niedzielę 16 kwietnia grupa rekreacyjna zebrała się na Placu Wolnica by wyruszyć na wycieczkę Szlakiem Dworów i Pałaców Nowej Huty. Jako że pogoda dopisała wspaniale na miejscu zbiórki zebrało się sporo chętnych pasjonatów dwóch kółek.

Kilka minut po 10, ruszyliśmy wzdłuż Wisły w kierunku Huty. Ścieżki rowerowe na wiślańskich wałach przy pięknej pogodzie są mocno oblegane więc spokojnym tempem przedzieraliśmy się przez miasto. Pierwszym punktem na naszej mapie był Drewniany Kościół pw. św. Bartłomieja Apostoła w Krakowie. Po krótkiej przerwie ruszyliśmy dalej. Nowym punktem na trasie był przejazd przez dopiero co oddaną do użytku ścieżkę rowerową prowadzącą w kierunku ekospalarni w Hucie.

Na trasie zobaczyliśmy Willę Rogozińskich, Folwark i Pałac w Pleszowie, Dwór i Lamus w Branicach, Dwór Popielów w Ruszczy, Pałac Wodzickich w Kościelnikach – niestety tutaj tylko przez ogrodzenie z powodu braku możliwości wejścia na teren Pałacu. Następnie udaliśmy się w kierunku Dworu Badenich w Wadowie a także zahaczyliśmy o Pałac w Łuszczanowicach.

Trasa bardzo przyjemna, nie wymagająca, idealna na niedzielną przejażdżkę tematyczną. Przygód również nie brakowało jak choćby przejazd przez tory, którego w rzeczywistości nie było i w zamian przejazd przez urokliwy tunel pod torami. Wycieczka bardzo udana