W dniu ... Nasz klub wybrał się szlakiem solnym. Na starcie wycieczki pojawiło się sporo ludzi. Tych stałych bywalców oraz kilka nowych twarzy - co oczywiście bardzo cieszy.

Dzień jeszcze dobrze się nie zaczął, a słońce już dawało się we znaki. To jednak nie zniechęciło nikogo i przygotowani do tego dnia ruszyliśmy w kierunku Wieliczki. Trzeba było wydostać się z gorącego miasta, aby trochę schować się w koronach drzew i poczuć trochę cienia.

Na trasie mieliśmy zobaczyć Krzesło Kantora w Hucisku, ale niestety ogrodzenie zostało zamknięte i nie było nikogo kto by naszą grupę wpuścił. To jednak nie zniechęciło uczestników i pojechaliśmy dalej gdzie było pod górę i więcej pod górę i jeszcze więcej pod górę. Jedynym miejscem gdzie było się gdzie schować to kilka drzew na trasie i lasy, w których było bardzo mokro i niestety w większości przypadków nie dało się jechać. Do tego komary więc mix wszystkiego. Brakowało tylko dzikiego zwierzęcia, które by nas po goniło

Po wyjechaniu z cięższych terenów, prawie każdemu uczestnikowi kończył się prowiant oraz woda, która przy tym upale znikała bardzo szybko. W ostatniej chwili udało nam się znaleźć sklep, który był czynny do 14, a nasza grupa podjechała 7 minut przed jego zamknięciem.

To było duże szczęście. Na jedzenie w drodze powrotnej zatrzymaliśmy u "Daniela", gdzie były kebaby i inne dania, które szybko były serwowane. Przy tak licznej grupie w restauracji na zamówienie czekalibyśmy zbyt długo więc trzeba było wybrać coś, co można szybko zjeść i wracać do domu gdyż już się robiło późno.

Po jedzeniu ruszyliśmy już w kierunku placu Wolnica. Tam dotarliśmy w niepełnym składzie. Oficjalnie zakończyliśmy wycieczkę, a chętni wybrali się jeszcze do zaprzyjaźnionej kawiarni powspominać ten gorący wymagający dzień.

Razem pokonaliśmy 62 km, tyle wpisujemy do tabeli punktów: http://bit.ly/2UwVIW0

W górę:757 m

W dół: 727 m

Czas trwania wyjazdu: 8g:54m:05s

Ślad z trasy pokonanej razem: https://www.endomondo.com/users/21344361/workouts/1333465164

 

Dziękujemy wszystkim za obecność poniżej kilka zdjęć z naszego wyjazdu i niebawem filmik :)