W dniu 13.07 Krakowska Grupa Rekreacyjna wybrała się na wycieczkę do Rezerwatu przyrody „Zimny Dół”. Jak zawsze spotkaliśmy się pod VIA CAFFE, gdzie Dominik otworzył dla nas specjalnie kawiarnie o 9:30.

Po zapoznaniu się z nowymi uczestnikami wycieczki i przekazaniu informacji to do mniej więcej trasy oraz spraw organizacyjnych – ruszyliśmy o godzinie 10 w trasę w liczbie 20 osób ;))) Do samego toru kajakowego jechaliśmy wzdłuż Wisły drogą rowerową (tutaj dołączył jeszcze do nas 2 osoby). Następnie odbiliśmy w kierunku Piekar, Kryspinów, Cholerzyn, Mników, a tam dla osób, które jeszcze nie miały okazji - przejechaliśmy przez samą Dolinę Mnikowską.
Tam też był nasz pierwszy dłuższy postój, aby nabrać sił na dalszą drogę już do samego rezerwatu.
Utworzenie rezerwatu nastąpiło w 1991 roku, a jego powierzchnia wynosi zaledwie 2,22 ha, co plasuje go w gronie najmniejszych na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Rezerwat Zimny Dół wchodzi w skład Tenczyńskiego Parku Krajobrazowego, a ścisłej ochronie w nim podlegają niezwykle charakterystyczne formy skalne, które związane są z procesami zboczowymi i krasowymi (skalne grzyby, bloki, korytarze) oraz wyjątkowo dorodne okazy kwitnącego i owocującego bluszczu Hedera helix.
----------------------------------------------------------------------------------------------
Przejechaliśmy wspólne 56 km, zatem 56 pkt. dopisujemy sobie do tabeli zdrowej rywalizacji :) 

(link https://docs.google.com/spreadsheet/ccc…)

Andrzej jako prowadzący trasę i robiący za fotografa dopisuje sobie dodatkowe punkty.

Bardzo dziękuję wszystkim za wspólne kilometry, dobry humor i wyrozumiałość dla osób, które nie mają formy tak dobrej jak większość z Was. Miło mi również, że pojawiły się nowe osoby co daje nam do zrozumienia, że klub jest potrzebny w mieście, abyśmy mogli razem coś zobaczyć i osiągnąć :)

Dziękuję!

A poniżej kilka zdjęć z naszej wycieczki.