W dniu 21.07.2019 odbył się kolejny z cyklu Rodzinnych Rajdów Rowerowych – rajd po Puszczy Niepołomickiej. Oczywiście na start Rajdu z klubem pojechaliśmy na kołach z Placu Wolnica, gdzie spotkaliśmy się o godzinie 9. Wyjątkowo wybraliśmy trochę terenu, aby sobie odmienić trasę, którą już bardzo dobrze znaliśmy, gdyż w tamtych stronach bywamy kilka razy w roku.

Po przyjechaniu na miejsce startu, mieliśmy czas na zapisanie się na rajd i trochę odpoczynku.

W oczekiwaniu na start rajdu, zapisaliśmy naszą grupę na konkurs na najliczniejszą grupę gdyż było nas ponad 50 osób. Pani zapisująca nas była zaskoczona, że jest tak liczna grupa. Po jej wyrazie twarzy, domniemałem, że puchar będzie nasz i nie przeliczyłem się, bo po rajdzie odebraliśmy całą grupą nagrodę.

W samym rajdzie każdy wybierał taką długość trasy jaką uważał za słuszną, że da radę przejechać. Na mecie spotkaliśmy się wszyscy w umówionym miejscu, gdzie był czas na posiłek, odpoczynek i skorzystanie z atrakcji zaoferowanych przez organizatorów rajdu. Niestety po niedługim czasie, pojawiło się załamanie pogody i trzeba było imprezę skrócić.

Deszcz nie dawał za wygraną więc postanowiliśmy poszukać „złotego pociągu”, który zabierze nas do Krakowa. W tym celu trzeba było choć trochę ochronić się przed deszczem i przedzierając się przez łąki i pola, dotarliśmy na peron a stamtąd do Krakowa. Oczywiście jak to nasze Polskie PKP, pociąg spóźnił się prawie godzinę. Całe szczęście udało się w końcu wszystkim wsiąść i wrócić całej grupie. Jeszcze odwiedziliśmy małą grupką zaprzyjaźnioną kawiarnię LoveRove, zjadając coś na ciepło i posilając się po tym wyzywającym dniu. Specjalne podziękowania dla właściciela Tomasza, który otworzył dla nas specjalnie kawiarnię, za co z tego miejsca serdecznie dziękujemy.

Pomimo załamania pogody humory dopisywały, a ekipa jak zwykle była świetna czyli uznajemy, że wycieczka była udana.   

Pokonaliśmy razem w tym dniu 70 km, więc q tyle punktów wpisujemy sobie do naszej tabeli rankingu: http://bit.ly/2UwVIW0

Poniżej kilka zdjęć z tego dnia