W niedzielę 07.08. 13-sto osobowa grupa śmiałków zebrała się jak zwykle na Placu Wolnica, aby wybrać się do Alwerni na kolejną imprezę z cyklu Rodzinne Rajdy Rowerowe.

Wyruszyliśmy Wałami Wiślanymi, przez Kryspinów, Cholerzyn, Mników i Brodła. W dobrym tempie i z niedługimi postojami na drobne naprawy rowerów i uzupełnienie płynów dotarliśmy na miejsce.

Był czas na spokojne zapisy i zjedzenie kanapek. Spotkaliśmy wielu rowerzystów – i mali i duzi przyjechali aby zmierzyć się z trasami przygotowanymi przez organizatorów. Według mojej wiedzy wszyscy z naszej grupy wybrali najdłuższą trasę (32km). Jeszcze chwila na przypięcie numerów startowych i ruszyliśmy. Każdy swoim tempem przejechał dobrze oznakowaną i zabezpieczoną pętlę rajdu. Spotkaliśmy się po przejeździe i przy posiłku regeneracyjnym (makaronie z mięsem) wymienialiśmy się wrażeniami z przejazdu.

Po dłuższym odpoczynku zaczęliśmy się zbierać w drogę powrotną. Wracaliśmy przez Przeginię Duchowną, Czernichów i Wołowice. Następnie w Kopance przeprawiliśmy się promem na drugą stronę Wisły, aby zbadać nowe ścieżki rowerowe Skawiny. W Tyńcu zrobiliśmy dłuższy postój i wzdłuż Wisły wróciliśmy na Plac Wolnica.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas, wiele pokonanych razem kilometrów i miłą atmosferę. Nie zapomnijcie wpisać sobie do tabeli punktów (85pkt. + wybrana trasa rajdu).

Do zobaczenia wkrótce!

Agnieszka Kowal