Oficjalne zakończenie sezonu rowerowego, rekreacyjnej grupy Klubu 80 Rowerów już było. Ale nam ciągle mało :) Postanowiliśmy więc wybrać się do Krzeszowic, na ostatnie w tym sezonie lody z krakowską 80-tką.

20 października 2019r. zebraliśmy się tradycyjnie na Placu Wolnica o godz. 9:45. Pogoda była wymarzona. Po kilku słowach dotyczących spraw organizacyjnych i zrobieniu sobie pamiątkowego zdjęcia, zwartą grupą ruszyliśmy w drogę.

Jechaliśmy Trasą Tyniecką, która jest fragmentem krajowego projektu Wiślanej Trasy Rowerowej. Po jej przejechaniu kierowaliśmy się w stronę Doliny Mnikowskiej, w której zrobiliśmy sobie krótką przerwę na posiłek i „liczenie” schodów prowadzących do obrazu Matki Boskiej Skalnej. To stało się już naszą małą tradycją dla nowych uczestników wycieczek z klubem ;)

Nie mogliśmy sobie wybrać lepszej drogi na ten słoneczny, ciepły, jesienny dzień. Widok pięknych, kolorowych liści połyskujących w słońcu zapierał dech w piersi. Mogliśmy podziwiać prawdziwą, piękną, polską, złotą jesień. A szelest liści spod kół naszych rowerów, tylko dodawał uroku. Aż żal było wyjeżdżać z krzeszowickiego lasu. Musieliśmy go jednak opuścić, bo celem naszej wycieczki były przecież lody :) Opuściliśmy las przez piękną Bramę Zwierzyniecką przed Krzeszowicami, przy której zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie. Potem już prosto do celu.

Lody były przepyszne, a kawa w jesiennym słońcu smakowała jeszcze bardziej. Po krótkiej naradzie, postanowiliśmy podjechać do Klasztoru w Czernej i odwiedzić Źródełko Miłości. Kto wie, może komuś uda się znaleźć miłość swojego życia, jak głosi legenda o tym źródełku :).

Naładowani pozytywną energią wyruszyliśmy w drogę powrotną do Krakowa. Nie lubimy wracać „po śladach”, dlatego wracaliśmy inną drogą. Przebiegła ona bardzo sprawnie i spokojnie. Pod Kładkę Bernatkę dojechaliśmy już po zmroku. Tam oficjalnie zakończyliśmy wycieczkę i każdy z nas ruszył w stronę swojego domu.

 

Razem pokonaliśmy tego dnia 83 km, zatem tyle wpisujemy sobie do naszej tabeli punktów wyjazdów z klubem 80-tki: http://bit.ly/2UwVIW0