W dniu 3.04. odbyła się inauguracyjna wycieczka do Jaskini Nietoperzowej otwierająca dla grupy rekreacyjnej sezon 2016. Na miejscu spotkania pojawiło się 21 osób, zarówno nowych, jak i stałych Klubowiczów ;) Przy ulicy Łokietka przy salonie Volvo dołączyły do nas jeszcze 3 osoby. I takim składem ruszyliśmy eksplorować jaskinię.

Ze względu na dużą liczbę osób konieczne było podzielenie się na 2 grupy. Dziękuję za pomoc wszystkim którzy pilnowali, abyśmy się nie pogubili.

Planowo mieliśmy być na 12 pod jaskinią, ale jak wiemy plany często na naszych wycieczkach to tylko teoria, a praktyka weryfikuje wszystko, i na miejsce dojechaliśmy koło 12:30.  Przewodnik był już na miejscu i osoby chętne mogły udać się na zwiedzanie. Sama jaskinia jest bardzo fajna,
na pewno ma trochę historii więc moim zdaniem warto było ją zwiedzić tym bardziej, że był to cel naszej wycieczki. Kilkanaście minut w jaskini a w niej 7 stopni, sprawiły, że był to czas, aby pomyśleć
o jedzeniu i dłuższej przerwie. A gdzie..? No, najlepiej w Ojcowie, w naszym stałym miejscu przy drzewku, gdzie zawsze robimy postój gdy jedziemy w tamte strony.

Każdy coś dobrego wyciągnął ze swoich sakw, a to ciasteczka owsiane, pierożki ze szpinakiem, czekoladę, Bake Rolls… i jeszcze pewnie kilka innych dobrych rzeczy by się znalazło. Jednym słowem, w tak dużej grupie z głodu nie da się umrzeć :):):)

Pojedliśmy, popiliśmy, odpoczęliśmy a zatem przyszedł czas wracać bo wszystko co dobre ma swój koniec…. Wracaliśmy w większości tą samą trasą pomijając podjazd w lesie, który objechaliśmy przez Zielonki. I tak część grupy powoli zaczęła się odłączać. Na plac Wolnica podjechało nas niewielu gdzie jeszcze chwile porozmawialiśmy i rozwiązaliśmy drużynę 80 Rowerów
do następnego wyjazdu, który będzie niebawem…

Jak zawsze dla zdrowej rywalizacji wpisujemy się z punktami do tabeli. Jeśli nie ma kogoś danych to dopisuje się na końcu. 1 pkt. = 1km. A pokonaliśmy razem dziś 64km, dlatego też tyle punktów wpisujemy do poniższej tabeli.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1exQ-dVclHqQUcIH09Vf9HTBEZoEbuoa8TB5vNTezbJ4/edit#gid=1027282074

Ślad z trasy w poniższych linkach.

https://www.endomondo.com/users/21344361/workouts/698993032 Trasa do jaskini nietoperzy

https://www.endomondo.com/users/21344361/workouts/698993468 Trasa z jaskini do Krakowa

 

A po niżej zdjęcia z naszej wycieczki :)