W dniu 31.05.2015 roku Grupa Rekreacyjna Krakowskiego Oddziału Klubu obrała za cel swojej wycieczki Ojców. Grupą 14 osób ruszyliśmy tuż po godzinie 9 z Placu Wolnica. Pogoda dopisywała, humory również. Przy Opolskiej dołączyły do nas jeszcze 2 osoby. W takim składzie ruszyliśmy ku przygodzie. Czekało nas kilka podjazdów, ale każdy uczestnik wycieczki dawał radę niezależnie od roweru na jakim jechał.
Po drodze zrobiliśmy kilka postojów aby uzupełnić płyny. Z powodu opadów deszczu, na odcinku prowadzącym przez las, część z nas musiała sprowadzić rowery, aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, jak np. wywrotki. Pod źródełkiem i Bramą Krakowską zrobiliśmy sesję zdjęciową ;) do archiwum naszych wspólnych wspomnień. Dłuższy postój zrobiliśmy w naszym stałym miejscu, gdzie część grupy usiadła aby odpocząć i coś zjeść.
Kilkoro uczestników prowadzonych przez Andrzeja Orzechowskiego pojechała ambitnie jeszcze pod zamek w Pieskowej Skale. Te osoby w nagrodę za chęć kręcenia razem dopisują sobie dodatkowe 13 km do tabeli :)
Gdy wrócili, poczekaliśmy chwilę aż zjedzą i odpoczną, po czym ruszyliśmy w drogę powrotną. Tą samą trasą wracaliśmy w kierunku Placu Wolnica. Część uczestników obawiając się paraliżu miasta przez odbywającą się dzisiaj Paradę Smoków odłączyła się na trasie i pojechała w kierunku swoich domów, tak aby nie przejeżdżać przez miasto dwa razy.
Chciałem podziękować każdej osobie, która dziś wzięła udział w wycieczce. Dziękuję za tak liczną obecność – bez Was nie byłoby tak fajnie ;) Jak wspomniałem każda osoba proszę wpisać się do tabeli rankingu, którą prowadzimy w ramach zdrowej rywalizacji :) Link poniżej:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1exQ-dVclHqQUcIH09Vf9HTBEZoEbuoa8TB5vNTezbJ4/edit#gid=1027282074

Trochę danych z wyjazdu:
DYSTANS: 46 km + 13 km grupa która pojechała jeszcze do Pieskowej Skały
CZAS TRWANIA: 3g:03m:02s
ŚREDNIA PRĘDKOŚĆ: 13.2 km/h
MAKS. WYSOKOŚĆ: 374 m
ŁĄCZNIE W GÓRĘ: 302 m

Poniżej ślad z trasy z GPS oraz trochę zdjęć

http://app.endomondo.com/workouts/533074410/21344361