Tym razem nie rowerowo ale w duchu rowerowej pasji Krakowski Klub 80 Rowerów wybrał się dnia 23 Września 2017 na Międzynarodowe Targi Rowerowe Kielce Bike-Expo.

Jak co roku swoje nowości prezentują najpopularniejsze marki, a w wystawie biorą udział producenci i dystrybutorzy z całego świata. Jest to wydarzenie, na które czeka cała branża rowerowa, więc i nas nie mogło tam zabraknąć. Dzięki Mirkowi, który napisał do organizatorów, udało nam się zdobyć 30 zaproszeń dla naszych klubowiczów i sympatyków.

Sobotni poranek w strugach deszczu nie zachęcał do podróży ale gnała nas tam ciekawość i chęć zobaczenia wielkiego świata związanego z rowerami. Droga do Kielc bardzo nam się dłużyła ponieważ już bardzo chcieliśmy tam być i chłonąć ten wielki splendor, do tego pogoda raczej nie była naszym sprzymierzeńcem fundując obfite opady deszczu.

Po dotarciu na miejsce, wypełnieniu ankiet i odebraniu zaproszeń weszliśmy na teren targów. Oczywiście nie obyło się bez zdjęć z naszą flagą tak aby było widać że byliśmy tam….. wejście ….i tu zaczęło się, nie wiedzieliśmy gdzie pójść, czy w lewo, czy w prawo – tyle było do oglądnięcia! Siedem hal wystawienniczych, w których rowery, wyposażenie, akcesoria, bezpieczeństwo na drogach, turystyka, wyposażenie warsztatów, odżywki, suplementy diety, stowarzyszenia, instytucje, organizacje rowerowe, pisma, internetowe portale tematyczne i wiele innych związanych z tą tematyką  Oj było na co popatrzeć!

Myśleliśmy, że uda nam się zaplanować zwiedzanie ale wszystko się posypało gdy każdy z nas zaczął się zatrzymywać przy innych stoiskach. Opisywanie nie ma sensu ponieważ zajęło by to większość tej recenzji, a i tak by nie odzwierciedliło tego co zobaczyliśmy. Może zdjęcia, które robiliśmy, ukażą choć w małym stopniu wielkość tego przedsięwzięcia.

Z ważniejszych ... to nasza wizyta na stoisku wystawienniczym Krossa gdzie spotkaliśmy ,, Kross Racing Team” polską zawodową grupę kolarską. Dzięki nim na naszej fladze pojawiły się ich autografy i mogliśmy zrobić wspólne zdjęcia.

Po siedmiu godzinach zwiedzania mieliśmy dość i stwierdziliśmy iż wracamy do Krakowa. To co zobaczyliśmy (albo się nie udało) utwierdziło nas w przekonaniu, że ten segment rynku bardzo dynamicznie rozwija się. A to dzięki, właśnie nam, pasjonatom rowerów i związaną z tym całą otoczką .To dla nas producenci prześcigają się w tworzeniu kolejnych wspaniałych rzeczy, tak aby spełnić nasze oczekiwania. I za to im chwała!

Dziękujemy wszystkim ,którzy wybrali (albo spotkali) się z nami się na: Targi Rowerowe Kielce Bike-Expo. Myślimy, że nie był to stracony dzień lecz owocny w obfitość zagadnień rowerowych.