02 sierpnia 2015 roku Klub 80 Rowerów wybrał się do Alwerni na kolejne wydarzenie z cyklu Rajdów Rodzinnych. Powiem tak... nie było łatwo, ale zacznijmy od początku :)

Mimo zapowiadającego się upału pod VIA CAFFE stawiło się aż 15 osób. 2 osoby złapały nas po drodze do Alwerni, a na miejscu dołączyli do nas Sylwia i Mikołaj. Czyli w rekordowym w tym sezonie składzie 19 osób wzięliśmy udział w Rajdzie.
Do Alwerni jechaliśmy przez Cholerzyn, Mników, Sankę. Nie zabrakło też krótkiego odcinka przez las. Postoje i odpoczynki były konieczne przy dużych podjazdach i podczas odnajdywania drogi.

Na miejsce dotarliśmy po godzinie 11. Przydała nam się chwila wytchnienia oraz czas na spokojne zapisy na rajd, pobranie numerów startowych i jakże istotnych kuponów na posiłek regeneracyjny.
Każdy z nas wybrał trasę na miarę swoich możliwości biorąc pod uwagę czekającą nas jeszcze drogę powrotną. O godzinie 13 rajd ruszył. Trasy były urozmaicone dlatego każdy z nas mógł dobrać coś dla siebie. Chociaż w niektórych momentach trasa była słabo zabezpieczona, jazda nie stanowiła problemu. Ważne było aby zwracać uwagę na otoczenie i zachować zasady bezpieczeństwa.
Każdy z naszej ekipy, po dojechaniu na metę, dostał medal za przejechanie kolejnego odcinka Rajdu Rodzinnego. Wykorzystując kupony zjedliśmy posiłki i przy wspólnych rozmowach odpoczywaliśmy po przebytych kilometrach. Na sam koniec okazało się, że byliśmy najliczniejszą grupą rowerzystów za co dostaliśmy pamiątkowy puchar. Nasz pierwszy i miejmy nadzieję, że nie ostatni :)
Tuż po 16 wybraliśmy się w drogę powrotną.

Dziękujemy Sylwii i Mikołajowi za wyprowadzenie nas z Alwerni na drogę do Krakowa. Specjalnie dla nas pokonali największą z gór jakie czekały na nas w drodze powrotnej. Jakże musieli się cieszyć późniejszym zjazdem... Podjazdów nie brakowało, ale radości i satysfakcji również. Po drodze pożegnaliśmy kilka osób, które odbiły do swoich domów. W kilka osób dotarliśmy pod Via i zatrzymaliśmy się na aromatyczną kawę i pyszny sernik.
Dziękuję wszystkim za przybycie, wspólne kilometry, wsparcie oraz wyrozumiałość dla osób ze słabszą kondycją.

Poniżej kilka zdjęć (także Agi) z wyjazdu oraz kilka informacji o przebytej trasie.

Więcej na naszej stronie www wraz z linkiem do danych z Endomondo klubowego.

https://www.endomondo.com/users/21344361/workouts/latest

Razem przejechaliśmy 77 km + kilometry z rajdu.
Dlatego też, wpisujemy do tabeli 77 pkt + punkty za wybraną trasę (MAX 32 pkt, MIDI 23 pkt lub MINI 7 lub 11 pkt).

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1exQ-dVclHqQUcIH09Vf9HTBEZoEbuoa8TB5vNTezbJ4/edit#gid=1027282074

Andrzej otrzymuje za organizację dodatkowe 10 pkt. (zachęcamy też innych do pomocy lub poprowadzenia kolejnych wycieczek)

Do zobaczenia!