W dniu 8.04 zaplanowała była pierwsza wycieczka Krakowskiego Klubu 80 Rowerów. Pogoda zapowiadała się idealna na rower, a co za tym idzie ludzi na miejscu zbiórki przybywało. Kiedy nadszedł czas liczenia osób i podziału na grupy, okazało się iż padł rekord w liczbie uczestników, a było ich 42.

Jak zawsze kilka słów na wstępie dla nowych uczestników, a była ich większość, podział na wcześniej już wspomniane grupy i zaraz po 10 ruszyliśmy w trasę. Jadąc grupami w kierunku Krowodrzy Górki grupy pojechały różnymi trasami i spotkaliśmy się na wylocie Krakowa w kierunku Zielonek.

Pierwszy fort był po około 11km na terenie gminy Zielonki - Fort 45 "Zielonki" (Marszowiec), a po nim już w odstępie kilku kilometrów były następne. Nie będę wymieniać wszystkich gdyż było ich aż 11, a to zaledwie 1/3 z tych, które mamy zaplanowane zobaczyć.

W trakcie wycieczki odwiedziliśmy sklep bo było parę osób chętnych na dokupienie wody i czegoś regeneracyjnego. Zrobiliśmy trochę tłok w sklepie, ale przy tak licznej grupie niestety tak bywa ;)

Z ciekawych fortów, wartych uwagi, które warto zwiedzić choćby z rodziną na spacerze. To Fort 48 „Batowice” oraz Fort 48a Mistrzejowice, gdyż znajdują się w centrum parków i jest gdzie pospacerować oraz Fort 49 „Krzesławice”, który jest w bardzo dobrym stanie.

Jadąc do ostatniego fortu mieliśmy okazję odwiedzić kopiec Wandy. Część grupy chciała go zobaczyć i była to dobra okazja aby zrobić dłuższy postój i odpoczynek. Po tym ostatnim forcie i kilku zdjęciach oraz odczytaniu kilku informacji na jego temat, ruszyliśmy w drogę powrotną.

Po drodze odłączało się co jaki czas kilka osób. Tak czy inaczej kiedy dotarliśmy na miejsce, pożegnaliśmy grupę. Reszta chętnych poszła jeszcze coś zjeść, pogadać i napić się „soczku”.

Ślad z trasy: https://www.bikemap.net/pl/r/4365864

Razem pokonaliśmy 54km, tyle też wpisujemy sobie do tabeli: https://goo.gl/cdQ2ru

Jeśli nie ma kogoś na liście dopisuje się na samym końcu tabelki, punkty są dla nas statystyką zainteresowania naszymi wycieczkami, a na koniec sezonu dla najbardziej aktywnych osób z oficjalnych członków Klubu na dzień zamknięcia i podsumowania wyników w/g tabeli jak zawsze będą nagrody niespodzianki.

Dziękujemy wszystkim za obecność, co złego to nie my :) Mamy nadzieję, że do zobaczenia na kolejnych wycieczkach naszego klubu :)

Poniżej kilka zdjęć z naszego wyjazdu oraz filmik https://vimeo.com/264406356