W dniach 19.05-24.05.2024r. Stowarzyszenie Klubu 80 Rowerów planuje IV Zlot Stowarzyszenia trasę wzdłuż Bałtyku.
Trasa R10 to jedna z najpopularniejszych tras rowerowych w Polsce. Jak już wspomniano, jest częścią EuroVelo 10, czyli europejskiej trasy rowerowej prowadzącej wokół całego Morza Bałtyckiego i liczącej sobie aż 8539 km! Przy niej polski odcinek o długości 588 km może się wydawać zaledwie krótką przebieżką, ale nie warto podchodzić do tego w ten sposób. Przejazd nią to doskonały plan na nasz IV zlot, podczas którego będzie można połączyć aktywny wypoczynek z plażowaniem i zwiedzaniem urokliwych nadbałtyckich miejscowości i latarni morskich.
 
Zapisy na wyjazd pod adresem stowarzyszenie@klub80rowerow.int.pl
Temat: IV Zlot Stowarzyszenia 19.05-24.05.2022
W treści imię i nazwisko uczestnika oraz numer telefonu kontaktowego.
 
Po otrzymaniu e-maila, odpiszemy na otrzymaną wiadomość czy jest jeszcze miejsce na wyjazd. Jeśli tak, to w odpowiedzi podamy numer konta, na który należy wpłacić pieniądze na pokrycie kosztów noclegu.
Koszt wyjazdu (5 noclegów) to w okolicach 400 zł (dokładne rozliczenie po zebraniu uczestników i tego jak będzie trzeba rozłożyć miejsca noclegowe). Ze względu na specyfikację wyjazdu kwotę wpłacamy całą na wyjazd (ew dopłata lub zwrot po rozliczeniu noclegów) – konieczne, aby dokonać rezerwacji za noclegi dla naszej grupy (Stowarzyszanie nie pobiera opłat za wyjazd - to tylko koszty noclegów) + dojdzie koszt własnego dojazdu na miejsce startu i koszty własne na miejscu.
 
Po zaksięgowaniu wpłaty potwierdzimy uczestnictwo w wydarzeniu odpisując na adres email, z którego otrzymamy zgłoszenie.
 
W przypadku rezygnacji z wyjazdu uczestnik znajduje kogoś na swoje miejsce lub organizator wysyła informację do osoby z listy rezerwowanych uczestników (jeśli tacy są) z informacją o zwolnieniu miejsca na wyjazd. W razie braku osoby na zastępstwo organizatora nie zwraca kwoty wpłaconej za wyjazd bo będzie ona pokrywać opłaty za noclegi za tego uczestnika.
Pierwszeństwo udziału w IV zlocie mają oficjalni członkowie Stowarzyszenia Klubu 80 Rowerów - Kraków, którzy mają opłaconą składkę na rok 2024, a sympatycy, którzy jeżdżą na nasze wycieczki jako niezrzeszeni rowerzyści będą wpisywani na listę rezerwowych i w przypadku wolnych miejsc w dniu zakończenia zapisów będą poinformowani o wpisaniu na listę uczestników wyjazdu jeśli nadal będą zainteresowani.
 
Zapisy do 30.01. do końca dnia lub do braku wolnych miejsc na wyjazd. Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszenia.
Ilość wolnych miejsc 10.
 
Na miejsce wyjazdu (Międzyzdroje dworzec ul kolejowa) każdy uczestnik dojeżdża we własnym zakresie.
 
-------------------------------------------------------
Plan wyjazdu:
Dzień 1 Niedziela 19.05 Międzyzdroje – Ustronie Morskie
Spotykamy się na dworcu w Międzyzdrojach o godzinie 10 (godzina może ulec zmianie ze względu na zmianę rozkładu jazdy pociągów w marcu) i przez ew. opóźnienie pociągu. Informować będziemy po zmianie rozkładu jazdy (03.2024) i na bieżąco w dniu spotkania gdyby się okazało że pociąg ma spóźnienie.
Tego dnia do pokonania będzie 109.26 km i 250m przewyższenia.
W tym dniu przejedziemy przez Dziwnówek, zobaczymy latarnię morską Kikut, kilka punktów widokowych, molo w Kołobrzegu aż dojedziemy na nocleg w Ustronie Morskie.
 
Nocleg w Ustronie Morskie z 19-20.05 – „u Wojtka za świerkami” Wiejska 29, Ustronie Morskie Kontakt: 605150041
zdjęcia noclegu można zobaczyć pod adresem:
https://www.nocowanie.pl/.../ustro.../kwatery_i_pokoje/1058/
 

---------------------------------------------------
Dzień 2 Poniedziałek 20.05 Ustronie Morskie – Darłowo
Wyjazd w trasę w granicach godziny 8:00 rano. Na trasie zobaczymy Morską Gąski, kilka panoram widokowych, molo będzie trochę leśnego terenu, aż dojedziemy do Darłowa zobaczyć na koniec Latarnię Morską. Po zakwaterowaniu planowany jest wieczór zapoznawczy i wspólne biesiadowanie.
Do pokonania tego dnia będzie 71.26 km 175m przewyższenia.
 
Nocleg w Darłowo z 20-21.05 w „Dom Wczasowy Alicja” zdjęcia i lokalizacja https://meteor-turystyka.pl/dwalicja-darlowo,darlowo.html ul. Maczka 3, Darłowo kontakt : 783 904 604

----------------------------------------------------------------------
Dzień 3 – Wtorek 21.05 Darłowo – Dębina
Wyjazd w trasę w granicach godziny 8:00 rano. Trasa zaraz po zaczęciu jazdy prowadzi blisko Bałtyku przez Kanał łączący Jezioro Kopań z Morzem Bałtyckim. Później wjeżdżamy bardziej w głąb Polski w wjedziemy w woj. Pomorski. Dojedziemy do latarni morskiej w Ustce, a stamtąd udamy się na zakwaterowanie. Nie daleko noclegu jest plaża Dębina oraz klif z którego są ładne widoki na morze Bałtyckie.
Do pokonania tego dnia będzie 62.13 km 207m przewyższenia.
 
Nocleg w Dębina z 21-22.05 „Domek na Wzgórzu Dębina, Rowy” Dębina, ul. Ani z Zielonego Wzgórza 8 Kontakt: 503 039 924
https://e-turysta.pl/domek-na-wzgorzu-debina-rowy-debina...

--------------------------------------------------
Dzień 4 – Środa 22.05 Dębina – Ostrowo
Wyjazd w trasę w granicach godziny 8:00 rano. Zaraz po wyjechaniu w trasę podjedziemy pod wieżę widokową na jezioro Gardno. Później objeżdżając jezioro wjedziemy do miejscowości Główczyce. Dalej przez Bagna Izbickie aż do Łeby.
Do pokonania tego dnia będzie 116.11 km 303m przewyższenia
 
Nocleg w „"Miłka - Dom Wakacyjny” Nowa 19, 84-105 Władysławowo : kontakt: 602 374 390 zdjęcia i lokalizacja
https://ostrowo-milka.business.site

-------------------------------------------------------------------
Dzień 5 – Czwartek 23.05 Ostrowo – Hel – Władysławowo
Wyjazd w trasę w granicach godziny 8:00 rano. Przejeżdżamy przez Władysławowo, gdzie później udajemy się szlakiem do piekła (HEL) – Tam jak czas pozwoli będzie można zwiedzić schron załogowy i zobaczyć radar nabrzeżny. Jak czas pozwoli tam też będzie chwilę odpoczynku na plaży. Później wracamy do Władysławowa na ostatni nocleg.
Do pokonania tego dnia będzie 89.30 km 198m przewyższenia.
 
Nocleg we Władysławowie z 23-24.05 w „Kuczok - Domki i Pokoje” zdjęcia i lokalizacja
https://www.nocowanie.pl/noclegi/wladyslawowo/domki/95559/ adres ul. Geodetów 31, 84-120 Władysławowo tel: 696 209 166
 
------------------------------------------
Dzień 6 – Piątek 24.05
Władysławowo – Gdynia na pociąg 48.61 km

Tego dnia pakujemy swoje rzeczy i jedziemy do Gdyni, tam czas wolny dla uczestników do czasu przyjazdu pociągu jadącego do swoich domów.
 
Posiłki, przerwy, wspólne wyjścia - to wszystko będzie wynikać z potrzeb uczestników i tego jak będzie nam się pokonywało dane odcinki. Rozkład pokoi noclegów będzie różnie gdyż każdy nocleg jest inny więc może się zdarzyć że np. w pokoju 5 osobowym będzie mieszane towarzystwo.
Bilety na pociąg każdy organizuje we własnym zakresie. Można przyjechać dzień wcześniej znaleźć nocleg w Międzyzdrojach, jeśli ktoś nie lubi jeździć po nocy. Ale to już indywidualna decyzja każdego uczestnika.
Pogoda może być różna więc proszę się odpowiednio przygotować:

1. Mieć dobre oświetlenie i ubiór
2. zapasową dętkę
3. kask
4. Wyżywienie i woda na trasę obowiązkowa w każdym dniu, bo nie wiadomo jak będzie z miejscami gdzie można zjeść bo jest to jeszcze okres przed sezonem.
Jeśli ktoś potrzebuje to ubezpieczenie we własnym zakresie.

Organizator zastrzega sobie prawo ew zmian na trasie, jeśli taka konieczność zajdzie ze względu na niezaplanowane postoje czy objazdy.
Ps. Wszelakie zmiany i informację będziemy komunikować na bieżąco.