Fundacja Marzenia bez ograniczeń  wspiera osoby z niepełnosprawnością w realizacji swoich celów, szczególnie tych sportowych. Propagujemy wszelkie aktywności, które przyczyniają się do zwiększenia sprawności fizycznej. Każdy ruch jest kolejnym krokiem w kierunku poprawy swojego zdrowia fizycznego jak i psychicznego.

Mirek jest naszym podopiecznym i wielkim pasjonatem kolarstwa. Jego przygoda z rowerem zaczęła w 2013 roku po usunięciu płuca, na którym rozwijał się nowotwór. Do roweru zachęciła go żona Agnieszka, początkowo miał być to tylko sposób na utrzymanie odpowiedniego poziomu spirometrii (dotleniania organizmu). Sama jazda tak mu się spodobała, że zaczął organizować wycieczki rowerowe po Małopolsce. A w Krakowie stworzył Stowarzyszenie Klub 80 Rowerów - Kraków. W ten sposób propaguje aktywny tryb życia i zachęca wszystkich do jazdy na rowerze.

Sam często podkreśla, że lubi towarzystwo ludzi i ma ogromną satysfakcję z tego, że może coś dać od siebie dla innych. Poznani rowerzyści nauczyli go, że bezinteresowność wcale nie jest przereklamowana.

Cel zbiórki: Rower elektryczny: trekbikes.com/pl/pl_PL/r...

Choroba nie wybiera kogo dotknie, ale to my decydujemy co zrobić kiedy już nas to spotka, poddać się czy walczyć o swoje... 

Niestety czas upływa i Mirek jest w nieco gorszej kondycji, covid dorzucił swoją cegiełkę i aby mógł nadal robić to co kocha dla siebie i innych, musi przesiąść się na rower elektryczny. Koszt takiego roweru niestety przewyższa możliwości rodziny, dlatego zwracamy się z prośbą o wsparcie dla Mirka. Każda wpłata to krok do spełnienia jego marzenia. 

 

Z góry dziękujemy za okazaną pomoc.

Więcej o jego działaniach można się dowiedzieć z poniższych linków:

Reportaż: youtube.com/watch?v=d6...

www: https://klub80rowerow.pl/

FB: facebook.com/Stowarzysz...

facebook.com/groups/sto...

facebook.com/groups/sto...

 

Udział w Made in Małopolska: malopolska.pl/publikacje...

w załączniku PDF artykułu i filmik na FB od nich https://fb.watch/iIGUc-rHK3/

Off Radio Kraków z 2021 roku: off.radiokrakow.pl/podcasty/l...

2022 roku: off.radiokrakow.pl/podcasty/t...

Wywiad: w "Wiatr w szprychach": wiatrwszprychach.pl/klub-80-ro...

filmy z wyjazdów: https://vimeo.com/user66772724

youtube.com/@klub80row...

youtube.com/@stowarzys...

Link do zbiórki: https://pomagam.pl/rowerdlamirka

Team Fundacji Marzenia bez ograniczeń  facebook.com/marzeniabe...