Dawno nie było wycieczki dlatego też w dniu 17.07. spotkaliśmy się w Olkuszu, aby przejechać część szlaku Orlich Gniazd oraz odwiedzić tą słynną Pustynię Błędowską, o której tyle się teraz mówi.

W Olkuszu spotkaliśmy się o godzinie 9:30. Zaskoczeniem było dla nas to, iż na miejscu spotkania pojawiły się aż 32 osoby co można uznać za niemałą grupę. To miłe, że nasze Stowarzyszenie i nasze wycieczki cieszą się tak dużą popularnością.  Po oczekiwaniu, aż każdy ogarnie rower i przygotuje się do jazdy pozostało przywitać grupę, przekazać najważniejsze kwestie bezpieczeństwa, zasady panujące na wycieczkach oraz mniej więcej plan dnia.

                Po sprawach organizacyjnych ruszyliśmy w kierunku ruin zamku w Rabsztynie, tam był czas na pierwsze wspólne zdjęcie grupy bo wcześniej na miejscu spotkania (parkingu) nie było ładnego widoku ;) oraz pierwsze złapanie oddechu. Po kilkuminutowej przerwie ruszyliśmy dalej w trasę, większość szlaku prowadziła lasami i mniej lub bardziej uczęszczanymi ścieżkami. Na trasie zdarzyło się pchać rowery, rozdzielić grupę, odnaleźć się a finalnie spotkaliśmy się pod zamkiem Ogrodzieniec, gdzie był czas na jedzenie i regenerację sił przed dalszą drogą.

                Gorąc nas nie oszczędzał, ale na szczęście było sporo lasów więc można było chować się w cieniu drzew. Do Pustyni Błędowskiej dojechaliśmy już późnym popołudniem, gdzie rozdzieliliśmy się na 2 grupy. Jedna chciała objechać odcinek pustyni i druga, która zmęczona chciała już wrócić do samochodów do Olkusza.

                Okazało się, że ścieżka zrobiona jest tylko w kawałku więc nie było wiele do stracenia. Powrót do samochodu prowadził lasem, gdzie można było spotkać piaszczyste odcinki, jednak każdy dotarł do końca naszej przygody w całości.

Razem pokonaliśmy 68km. Nie było lekko, ale na pewno widoki i trasa wynagrodziła zmęczone ręce i inne elementy ciała ;)

Ślad z pokonanej trasy: https://connect.garmin.com/modern/activity/9247593093

Pamiętajcie aby zapisywać aktywności z naszych wycieczek do nagród na koniec sezonu aplikacji: https://aktywne.miasta.pl Szczegóły na naszym FanPage.

 

 

Zapraszamy na nasze bezpłatne wycieczki po Krakowie i okolicach :)

FanPage: https://bit.ly/2ZdUi3h