W dniu 11.06 nasz Klub przyłączył się do akcji „Razem Przeciwko Cukrzycy typu 2”.

„Razem Przeciwko Cukrzycy typu 2” – to hasło charytatywnego Rajdu Rowerowego Fundacji Medicover, którego celem jest podnoszenie świadomości zdrowego stylu życia i znaczenia aktywności fizycznej w walce z epidemią XXI wieku – cukrzycą typu 2. Jest to cykliczna akcja wspierająca i dopełniająca prowadzony przez Fundację Ogólnopolski Program Profilaktyki Cukrzycy i Chorób Cywilizacyjnych „PoZdro!”. 

By zwrócić uwagę społeczeństwa na problem cukrzycy typu 2, wolontariusze Fundacji Medicover, w czerwcu już po raz piąty przemierzą Polskę z południa na północ i pokonają trasę ponad 1000 km. Do inicjatywy dołączą rowerzyści z innych krajów i pokażą swoje wsparcie w walce z chorobami cywilizacyjnymi. Start Rajdu 11 czerwca w Zakopanem. 13 czerwca z Berlina wyruszy druga grupa. Obie spotkają się w Poznaniu i będą wspólnie kontynuować przejazd aż do mety – 18 czerwca w Gdyni.

11 czerwca – Niebieskie Miasteczko powstało w Krakowie, Plac Wielkiej Armii Napoleona, gdzie można było wykonać bezpłatne badania:

- poziom glukozy we krwi

- wysokość cholesterolu 

- pomiar ciśnienia

 - Porady specjalistów np. dietetyków

My również postanowiliśmy wspomóc akcję jako klub. Spotkaliśmy się na Placu Wolnica i stamtąd 9 osób ruszyło na miejsce zbiórki. Ja sam dołączyłem do reszty kilkanaście minut później. W 10 osób poczekaliśmy na informację od organizatorów gdzie mamy wyjechać po grupę i ich przywitać. Po konsultacji umówiliśmy się na Zakopiance pod kinem Cinema City.

Na miejscu, w oczekiwaniu na rowerzystów, zjedliśmy coś i przygotowaliśmy naszą flagę klubową. Kiedy grupa z Zakopanego dojechała na miejsce przywitaliśmy się i zrobiliśmy kilka zdjęć razem. Jako, iż znamy miasto poprowadziliśmy naszych gości do „niebieskiego miasteczka”. Utworzyliśmy szyk i ruszyliśmy Zakopianką do miejsca przeznaczenia. Tam czekały nas sesja fotograficzna, rozmowy i chwila odpoczynku. Dzielna grupa pokonała tego dnia 130 km. Dzięki fundacji Medicover, która organizuje taki rajd już po raz V, mogliśmy zbadać sobie cholesterol i cukier - z czego część naszej grupy skorzystała. O wynikach lepiej nie wspominać :P Na miejscu spotkaliśmy jeszcze Mariusza i jego rodzinę, która też postanowiła się zbadać. Super inicjatywa, warta podziwu i gratulacji. Od fundacji dostaliśmy jeszcze wody mineralne i opaski odblaskowe w ramach podziękowań za przywitanie grupy! W zamian podarowaliśmy uczestnikom rajdu  szprychówki z logo 80 Rowerów.

Po badaniach zgodnie postanowiliśmy jeszcze pojechać do Skawiny, gdyż odbywał się tam festyn, a kilometrów było nam mało. W Tyńcu spotkaliśmy kilka osób z naszej grupy rowerowej, także zrobiliśmy sobie przerwę na przywitanie się i uzupełnienie płynów w organizmie.

Dalsza droga i kolejny przystanek był już w Skawinie. Na miejscu zjedliśmy lody i chwilę pokręciliśmy się po terenie festynu. Zapachy uderzające z każdej strony sprawiły, iż zrobiliśmy się głodni. Co za tym idzie zawitaliśmy do knajpy gorąco poleconej przed Darka gdzie zjedliśmy kebaby. Okazały się wyjątkowo dobre :)

Brzuchy pełne, pojedzone więc czas było wracać do Krakowa. Postanowiliśmy pojechać trochę okrężną drogą i przeprawić się promem przez Wisłę. Po drugiej stronie rzeki kierowaliśmy się już na Piekary, a stamtąd na miejsce skąd zaczynaliśmy niedzielną wycieczkę.

Dziękuję wszystkim osobom, które przyłączyły się do tego szczytnego celu i akcji Fundacji MEDICOVER. W nagrodę za kilometry, które pokonaliśmy jadąc po grupę z Zakopanego oraz powrót z nimi, punkty do tabeli liczone są x2 czyli zrobiliśmy 15 km x2 = 30 pkt. Co do reszty naszej wycieczki pokonaliśmy razem 51 km, co daje nam 81 pkt. do tabeli.

Bardzo nam miło, że są w grupie osoby, które potrafią wesprzeć takie inicjatywy! To się chwali!

Ślad z trasy jak zawsze na naszym profilu:

https://www.endomondo.com/users/21344361/workouts/942045685

Link do tabeli punktów:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1exQ-dVclHqQUcIH09Vf9HTBEZoEbuoa8TB5vNTezbJ4/edit#gid=1227921168

 

A poniżej kilka zdjęć z akcji  „Razem Przeciwko Cukrzycy typu 2”