Klub 80 Rowerów stara się brać udział we wszystkich ciekawych wydarzeniach odbywających się w bliższej i dalszej okolicy. W ubiegłą niedzielę (21.08.) wybraliśmy się do Puszczy Niepołomickiej aby po raz kolejny uczestniczyć w Rodzinnych Rajdach Rowerowych. Nasz Klub jest już rozpoznawany przez Organizatorów i lokalne media! :)

Spotkaliśmy się o 8:30 na Placu Wolnica. Ruszyliśmy ścieżką rowerową wzdłuż Wisły. Przy Dąbiu asfalt przeszedł w drogę szutrową co nikomu nie przeszkadzało. Przy moście Wandy zjechaliśmy na drogę półłanki, którą dotarliśmy do Niepołomic. Tradycyjnie zatrzymaliśmy się w lodziarni. Chyba każdy skusił się na sprzedawane tam pyszności. Po drodze dołączały do nas kolejne osoby. Na starcie było nas aż 32 osoby. Mieliśmy czas na zapisy, kawę, kanapki i miłe rozmowy.

Sam rajd przebiegł bez większych niespodzianek. Trasa biegnąca przez Puszczę była niezwykle malownicza. Gdy wszyscy już dotarli na metę i zjedli posiłek regeneracyjny zaczęło padać i słychać było zbliżającą się burzę. Część grupy mimo coraz intensywniejszych opadów zdecydowała się na powrót do Krakowa. Pozostali poukrywali się pod wiatami, aby poczekać na koniec ulewy. Sukcesywnie odłączały się kolejne osoby. Nie da się opisać wszystkich przygód i tras powrotnych.

Rodzinne Rajdy Rowerowe przyciągają wielu uczestników. Wśród naszych Koleżanek i Kolegów obserwujemy tendencję do przyjeżdżania ze swoimi rodzinami. Bardzo nas to cieszy.

Dziękujemy wszystkim za obecność i dołączenie do nas, a zwłaszcza najmłodszym i osobom, które wybrały się z nami po raz pierwszy, (mamy nadzieję, że nie ostatni).

Jak zawsze wpisujemy sobie punkty do tabeli 97pkt: Tabela Punktów

Ślad pokonanej przez nas trasy: https://www.endomondo.com/users/21344361/workouts/791327668

Zapraszamy serdecznie na kolejne wydarzenia!

Agnieszka Kowal